Kandydat na Prezydenta Sopot 2018 Jacek Karnowski

Kandydat na Prezydenta


jacek karnowski prezydent sopot wybory 2018

Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy

Przez lata odnawialiśmy nasz dom, budowaliśmy nową infrastrukturę. To była ciężka, czasem uciążliwa praca. Potem przyszła kolej na otoczenie – parki, przyuliczne szpalery drzew. W tym zielonym otoczeniu powstały nowe lub zostały zmodernizowane nasze atrakcje – Opera Leśna, Hipodrom, Marina, Państwowa Galeria Sztuki. Dla dzieci zbudowaliśmy place zabaw i odnowiliśmy szkoły, a nasi dziadkowie zyskali przyjazny Dom Seniora.

Stworzyliśmy razem piękne, przyjazne miejsce na ziemi, nasze miejsce. Dziękuję za Wasze zaangażowanie i zapraszam do dalszej pracy na rzecz Sopotu, naszego wspólnego domu.

Teraz, po latach remontu i modernizacji nadchodzi czas, kiedy możemy powiedzieć - najcięższe prace zakończone

 

Sopot - Nasz Wspólny Dom

Wspólnie udało nam się stworzyć przyjazną przestrzeń domu i otoczenia. Teraz zadbajmy o to, aby każdy w naszym domu Sopocie czuł się dobrze. Aby miał opiekę, zajęcie i możliwości rozwoju swych pasji. Aby był to nasz wspólny dom.


...Pomocny

Szczególną troską otaczamy seniorów. Przygotowujemy dla nich programy zdrowotne, budujemy przy ul. 23 Marca Szpital Geriatryczny. Dla tych, którzy potrzebują całodobowej opieki, planujemy Zakład Opiekuńczo Leczniczy. Chcemy, aby w naszym domu wszyscy czuli się dobrze, dlatego wspieramy budowę ośrodka dla osób z zespołem Downa, tworzymy integracyjne place zabaw oraz rozwijamy programy wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów.

...Rodzinny

Najmłodsze pokolenie, zanim trafi do naszych świetnych przedszkoli i szkół, będzie mogło skorzystać z nowego żłobka przy ul. Obodrzyców ze wspaniałym placem zabaw. A jak rodzina się powiększy, to zadbamy, aby młodzi mogli mieć oddzielne mieszkanie w budynku komunalnym.

...Naturalnie Kulturalny

Czas wolny jest dla nas bardzo ważny. Festiwale – muzyczne, literackie, filmowe, świetne wystawy w galerii i muzeum, to wydarzenia o randze często międzynarodowej. Jednocześnie stale rozwijamy sieć domów sąsiedzkich i wzbogacamy ofertę osiedlowych bibliotek. Sopot to uzdrowisko, dlatego będziemy rozwijać sieć basenów solankowych.

...Bezpieczny

Lubimy gości, ale zawsze prosimy ich, aby zachowywali się z szacunkiem dla mieszkańców. Będziemy dalej podejmowali działania, aby sopocianie mieli poczucie domowego miru, a goście komfort wypoczynku w pięknym miejscu. Będziemy dbali, aby było więcej policjantów i strażników miejskich i aby byli otwarci i szybko reagowali na potrzeby mieszkańców. Pomoże w tym interaktywna platforma do komunikacji ze służbami i miejski monitoring.

...Mobilny

Nie tylko w sezonie letnim zmagamy się z nadmiarem samochodów na naszych ulicach. Nie będziemy budować kolejnych parkingów w centrum, tylko organizować je na obrzeżach. I będziemy inwestować w rowery elektryczne oraz ekologiczną i wygodną komunikację miejską.

Chcemy, aby Sopot dalej był tak piękny i przyjazny jak obecnie. Abyśmy mogli w nim gospodarzyć razem, według demokratycznych reguł. Jeśli czasami się różnimy, to zawsze się szanujemy i staramy dojść do porozumienia.

Dlatego prosimy Was o uwagi i inspiracje w sprawie Sopotu, naszego wspólnego domu.