Program wyborczy Sopot - Nasz Wspólny Dom - Jacek Karnowski Platforma Sopocian

Program


Sopot - Nasz Wspólny Dom

W naszym domu Sopocie czujemy się bezpiecznie, spotykamy się z bliskimi, jesteśmy u siebie. W domu otoczonym piękną, schodzącą do morza zielenią, domu, z którego jesteśmy dumni.

Wielu nam zazdrości naszego domu, wielu by chciało tu mieszkać ze względu na jego urok, położenie i estetykę, ale przede wszystkim na atmosferę jaka tu panuje. Nasz dom, Sopot jest wygodny, nie za duży, taki "skrojony na ludzką miarę": jak mawiała Agnieszka Osiecka. Jak każdy dom ma też swoje problemy, które jako domownicy staramy się razem rozwiązywać.

Przez lata odnawialiśmy nasz dom, budowaliśmy nową infrastrukturę. To była ciężka, czasem uciążliwa praca. Potem przyszła kolej na otoczenie - parki, przyuliczne szpalery drzew. Nasz dom jest otoczony zielenią, ale trzeba o nia dbać, wymieniać stare i chore drzewa, tworzyć nowe tereny zielone jak m.in. elegancki Park Herbstów czy rekreacyjne zielone błonia. W tym zielonym otoczeniu powstały nowe lub zostały zmodernizowane nasze atrakcje - Opera Leśna, Hipodrom, Marina, Państwowa Galeria Sztuki. Dla dzieci zbudowaliśmy place zabawi odnowiliśmy szkoły, a nasi dziadkowie zyskali przyjazny Dom Seniora na ul. Mickiewicza.

Teraz, po latach remontu i modernizacji nadchodzi czas, kiedy możemy powiedzieć - najcięższe prace zakończone

Wspólnie udało nam się stworzyć przyjazną przestrzeń domu i otoczenia. Teraz zadbajmy o to, aby każdy w naszym domu Sopocie czuł się dobrze. Aby miał opiekę, zajęcie i możliwości rozwoju swych pasji. Aby był to nasz wspólny dom.


...Pomocny

Szczególną troską otaczamy seniorów. Przygotowujemy dla nich programy zdrowotne, budujemy przy ul. 23 Marca Szpital Geriatryczny. Dla tych, którzy potrzebują całodobowej opieki, planujemy Zakład Opiekuńczo Leczniczy. Chcemy, aby w naszym domu wszyscy czuli się dobrze, dlatego wspieramy budowę ośrodka dla osób z zespołem Downa, tworzymy integracyjne place zabaw oraz rozwijamy programy wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów.

...Rodzinny

Najmłodsze pokolenie, zanim trafi do naszych świetnych przedszkoli i szkół, będzie mogło skorzystać z nowego żłobka przy ul. Obodrzyców ze wspaniałym placem zabaw. A jak rodzina się powiększy, to zadbamy, aby młodzi mogli mieć oddzielne mieszkanie w budynku komunalnym.

...Naturalnie Kulturalny

Czas wolny jest dla nas bardzo ważny. Festiwale – muzyczne, literackie, filmowe, świetne wystawy w galerii i muzeum, to wydarzenia o randze często międzynarodowej. Jednocześnie stale rozwijamy sieć domów sąsiedzkich i wzbogacamy ofertę osiedlowych bibliotek. Sopot to uzdrowisko, dlatego będziemy rozwijać sieć basenów solankowych.

...Bezpieczny

Lubimy gości, ale zawsze prosimy ich, aby zachowywali się z szacunkiem dla mieszkańców. Będziemy dalej podejmowali działania, aby sopocianie mieli poczucie domowego miru, a goście komfort wypoczynku w pięknym miejscu. Będziemy dbali, aby było więcej policjantów i strażników miejskich i aby byli otwarci i szybko reagowali na potrzeby mieszkańców. Pomoże w tym interaktywna platforma do komunikacji ze służbami i miejski monitoring.

...Mobilny

Nie tylko w sezonie letnim zmagamy się z nadmiarem samochodów na naszych ulicach. Nie będziemy budować kolejnych parkingów w centrum, tylko organizować je na obrzeżach. I będziemy inwestować w rowery elektryczne oraz ekologiczną i wygodną komunikację miejską.

Chcemy, aby Sopot dalej był tak piękny i przyjazny jak obecnie. Abyśmy mogli w nim gospodarzyć razem, według demokratycznych reguł. Jeśli czasami się różnimy, to zawsze się szanujemy i staramy dojść do porozumienia.

Dlatego prosimy Was o uwagi i inspiracje w sprawie Sopotu, naszego wspólnego domu.